Jaka jest różnica pomiędzy produktem klasy 32 i 33?
Numery klas, tzn. 31, 32, 33 itd. odnoszą się do ogólnego systemu klasyfikacji wykorzystywanego do podłóg wykonanych z wykładziny, winylu, laminatu, parkietów, płytek ceramicznych itd. Ogólnie rzecz biorąc, klasyfikacja ta określa, w jakim rodzaju pomieszczenia można zastosować poszczególne rodzaje podłogi. Klasa 32 oznacza, że dana podłoga może być używana w pomieszczeniach użytku publicznego o średnim natężeniu ruchu, podczas gdy klasa 33 oznacza, że dana podłoga jest odpowiednia do pomieszczeń użytku publicznego o dużym natężeniu ruchu.
Norma ta określa, że dany produkt będzie spełniał swoją rolę bez wykazywania jakichkolwiek problemów przez 10 lat, jeśli zostanie zastosowany w odpowiednim pomieszczeniu, pod warunkiem że podłoga będzie położona, używana oraz utrzymywana zgodnie z instrukcją montażu i użytkowania.
Podłogi laminowane obejmuje norma EN 13329. Inne normy dotyczą podłóg winylowych, w zależności od tego, czy mamy do czynienia z podłogą klejoną, czy montażem na zatrzaski:
- Klasa 33: ISO 10582 Elastyczne pokrycia podłogowe - heterogeniczne pokrycia podłogowe z poli(chlorku winylu).
- Klasa 32: EN 16511 stosuje się do wielowarstwowych modułowych podłóg pływających wykorzystujących system montażu na zatrzask.
Dowiedz się więcej: